Slovinsko

Slovinsko je zemí nádherných řek. Krka, Soča, Sáva no a my je všechny obrazíme. Nebude chybět ani kaňoning u kterého si budete připadat jako v akvaparku.

Termíny
17.7-21.7. 2019 Rezervovat

Řeky: Krka, Sáva, Sáva Bohijnka, Soča,
Kaňoning: Sušec

Charakter Sáva Krka: Krasová řeka s klidnými úseky , vhodná na rozpádlování
Charakter Sáva Bohijnka: Jedna z nejčisčích řek, na Sávě se střídají rychlé úseky s pomalejšími výhledovými úseky
Charakter Soča: Soča je Slovinská perla, čistá voda, peřeje, rychlé úseky.. to všechno nám může nabídnout
Charakter Kaňoningu: Kaňon je cca 1 km dlouhý, nenáročný, dá se přirovnat k přírodnímu aquaparku

Obtížnost: WW I-III+ (obtížnost od lehkých peřejí po těžké peřeje)
Vhodné pro: Voda je vhodná pro  pokročilé posádky, které již mají zkušenosti z vodou (dovednost kormidlovat, plavci)

  • Středa: Po práci vyrazíme  z Ostravy, přes Olomouc, Brno, Mikulov do Slovinska. Čeká nás cca 6-7 hodin jízdy. Do kempu dorazíme kolem 2 hodiny ranní, postavíme stany a jde se spát.
  • Čtvrtek: Po snídani se vydáme na rozplutí sjet řeku Krku v obtížnosti WWI-II. Den ideální na sehrání posádky a seznámení se s lodí a s okolní neuvěřitelnou přírodou. Odpoledne navštívíme krásnou přírodní scenérii, soutěsku Vintgar, spadající do Triglavského národního parku. Protékající divoká řeka, skaliska a zeleň vytváří nezaměnitelnou atmosféru. Večer se séjdeme u kytárky, ohně a opečeme “buřta”.
  • Pátek:  Sáva Bohijinka jedna z nejčistších vod v Evropě v předhůří Julských Alp sjedeme z Bohinského jezera. Čeká nás spousta zajímavých úseku akčních úseků (WW II - WW III) plných adrenalinu na průzračné tyrkysově zbarvené vodě. Po splutí se přesuneme přes Triglavský národní park do kempu v Bovci.
  • Sobota: Po snídani odjezd na sjezd Soči. Soča je považována jako nejkrásnější slovinská řeka. Divoká, krásná, proslulá přírodou a barvou vody. Sjedeme WWII - WWIII, po cestě místa ke skákání až z 20m. Odvážlivci se mohou vydat na Canyoning v okolí s našim instruktorem.
  • Neděle: Sjezd Soči a odpolední odjezd zpět do ČR, plánovaný příjezd do Ostravy cca 00:00.

Ubytování: Spíme ve stanech v kempu, v případě zájmu, a volným míst, se dá poptat ve blízké vesnici apartmán, obě noci se zůstává na jednom místě a každý den se vyráží z kempu na vodu a večer se opět do kempu vracíme

Jídlo: V kempu si vaříme sami z vlastních zásob, Po cestě se budeme průběžně zastavovat v obchodech

Doprava: Po vlastní ose, místo setkání je v kempu, nebo spolujízda mikrobusem z Ostravy,Brna nebo Mikulova (+ 2000 Kč)

Potřební vybavení: stan, spacák, karimatka, opalovací krém, sluneční brýle s UV filtrem, dostatek suchého teplého oblečení, lékárnička se základní výbavou jako jsou náplasti a desinfekce

Cena 5400 Kč

Co je v ceně obsaženo:

Co není v ceně obsaženo:

 • zapůjčení vodáckého vybavení (loď Baraka, pádlo, vesta, neopren, přilba)  • jídlo
 • ubytování v kempu  • pojištění
 • Vodácký průvodce  • spolujízda (pomůžeme Vám zkontaktovat účastníka, který má volné místo ve svém osobním autě) cca +1500 Kč (vždy záleží na dohodě s řidičem).

V případě zájmu o rezervaci, či bližší informace, nás bez váhání kontktujte

Výlet je pořádán vodáckým klubem Cvak v kooperaci s cestovní kanceláří CK COOLCAMP, s.r.o., zapůjčení materiálu je z Vodácké půjčovny Cvak

Fotogalerie